top of page
Навивам OAKED Детска осип стража

Навивам OAKED Детска осип стража

$35,00Price
Заштитете ги најмалите од елементите со овој шарен штитник за осип за деца. Нејзината ткаенина која штити од сонце и долгото тело и ракавите го прават совршен за трчање на плажа или само да се биде активен во затворен простор.

• 82% полиестер, 18% спандекс
• Тежина на ткаенина: 6,78 oz/yd² (230 g/m²), тежината може да варира за 5%
• UPF 50+
• Опремен дизајн
• Четиринасочна растеглива ткаенина која се протега и закрепнува на крстот и по должината на зрната
• Удобно подолго тело и ракави
• Рамен спој и покривка
• Празни компоненти на производот потекнуваат од Кина

Овој производ е направен специјално за вас веднаш штом ќе направите нарачка, поради што ни треба малку повеќе време да ви го доставиме. Правењето производи на барање наместо на големо помага да се намали хиперпродукцијата, затоа ви благодариме што донесовте внимателни одлуки за купување!


    bottom of page