top of page
Џунгла OAKED гаќички за капење

Џунгла OAKED гаќички за капење

$48,00Price
Овие гаќи за капење имаат се што ви треба за топол летен ден - брзо се сушат и дишат, имаат повеќе џебови за вашите работи и имаат свиленкаста внатрешна обвивка против лупење. Земи го твоето сега!

• Состав на ткаенина: (може да варира за 5%) 91% рециклиран полиестер, 9% спандекс
• Состав на лагер: 92% полиестер, 8% спандекс
• Тежина на ткаенината (може да варира за 5%): 5,13 oz/yd² (174 g/m²)
• Микрофибер ткаенина која отфрла вода со четири насоки
• Внатрешна мрежеста облога против лупење
• Еластичен појас со врвка за влечење
• Мрежести џебови
• Мал внатрешен џеб за скапоцености
• UPF 50+

Овој производ е направен специјално за вас веднаш штом ќе направите нарачка, поради што ни треба малку повеќе време да ви го доставиме. Правењето производи на барање наместо на големо помага да се намали хиперпродукцијата, затоа ви благодариме што донесовте внимателни одлуки за купување!    bottom of page