top of page
OAKED Освежителен цитрус за миење раце и тело

OAKED Освежителен цитрус за миење раце и тело

$14,00Price
Претворете ја вашата рутина за туширање во сензуално искуство со ова освежувачко миење раце и тело. Лесниот, воздушен мирис, надополнет со освежувачки цитрусни ноти, ќе направи вашата кожа да се чувствува дополнително свежо и енергично. Навлажнувачките состојки во формулата ќе обезбедат мека и еластична кожа по секое миење.
• 10,14 ф. унца. (300 ml)
• 98% природно потекло од вкупниот број
• Нежна, хидратантна формула
• Освежителен вкусен мирис
• Мирис од природни етерични масла
• COSMOS NATURAL сертифициран од ECOCERT
• Доаѓа со дозер за пумпа
• Произведено во Латвија
Начин на употреба: Нанесете на влажна кожа, пена и темелно исплакнете (само надворешна употреба). Избегнувајте контакт со очи. Препорачуваме да го тестирате производот на мала површина пред да го користите за прв пат. Доколку развиете какви било симптоми или алергиски реакции, веднаш прекинете ја неговата употреба и консултирајте се со вашиот здравствен работник.
Состав: аква/вода, натриум коко-сулфат, натриум кокоамфоацетат, кокамидопропил бетаин, бетаин, коко-глукозид, лимонска киселина, натриум хлорид, парфем/мирис, бензил алкохол, пирус цидонија (дуња) сортиум бензоат, овошје , Линалол**, Цитрал**, Лимонен**.
*Состојки од органско земјоделство
**Од природни есенцијални масла
98% природно потекло од вкупното
COSMOS NATURAL сертифициран од ECOCERT Greenlife според COSMOS Standard достапен на https://COSMOS.ecocert.com

SKU: 642B2ECC7A0C5_16337
    bottom of page