top of page
OAKED младински дрес маица

OAKED младински дрес маица

$24,00Price
Изработена од 100% исчешлан памук со прстен, оваа класична младинска маичка од дрес е мека и удобна - одлична за секојдневна облека. Испробај го!

• 100% исчешлан со прстенест памук
• Боите на хедер се 90% исчешлан со прстенест памук, 10% полиестер
• Мека ткаенина за дрес
• Тежина на ткаенина: 4,5 4,5 oz./sq. јд. (153 g/m²)
• Врат на екипажот и ребрести јака
• Лентање од рамо до рамо
• Ракави со шиени со две игли и долен раб
• Сет-во ракави
• Празен производ добиен од Индија, Мексико, Хаити или Гватемала

Овој производ е направен специјално за вас веднаш штом ќе направите нарачка, поради што ни треба малку повеќе време да ви го доставиме. Правењето производи на барање наместо на големо помага да се намали хиперпродукцијата, затоа ви благодариме што донесовте внимателни одлуки за купување!    bottom of page